START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

dr n. med. Krzysztof Zaleski

Radiologia i diagnostyka obrazowa

Dyplomy i certyfikaty

dr n. med. Krzysztof Zaleski

USG wykonuję w Łodzi w placówkach:

Placówka Dzień Godziny przyjęć
Salve-Medica ul Szparagowa 10 środy 13.00 – 15.00
piątki 13.30 – 16.00
Salve ul. A. Struga 3 środy 16.00 – 20.00
Salve WIDZEW ul. Wujaka 5 czwartki 08.00 – 13.00

 

Wykonuje badania USG węzłów chłonnych, tkanek miękkich szyi, ślinianek, tarczycy, piersi (sutków u kobiet i mężczyzn), jamy brzusznej z pełną oceną trzustki, przestrzeni zaotrzewnowej, pęcherza moczowego, narządu rodnego i badania ciąży (u kobiet) oraz jąder, prostaty i pęcherzyków nasiennych u mężczyzn.

Leczę Nietrzymanie moczu, infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych,
Infekcje układu moczowego, infekcje Helicobacter Pylorii

Celem umówienia wizyty dotyczącej leczenia proszę dzwonić bezpośrednio na mój telefon +48 731 778 181 w dni powszednie godzinach od 08.30 do 13 z wyjątkiem czwartku

Na indywidualnych konsultacjach:

OPISUJE INTERPRETUJĘ i OBJAŚNIAM badania Rezonansu Magnetycznego, Tomografii Komputerowej, Mammografii i Radiologii

Zajmuje się ustalaniem WŁAŚCIWEGO rozpoznania z wykorzystaniem nowoczesnych urządzeń diagnostycznych.: od zgłaszanego objawu do rozpoznania. Po zdiagnozowaniu pomagam w ustaleniu optymalnego leczenia. Ustalaniem planowania kolejności badań w procesie diagnostycznym poprzedzającym ROZPOZNANIE choroby oraz w ocenie skuteczności jej leczenia. Doradzam chorym jakie badanie w ich dolegliwościach (i chorobach) jest najważniejsze, tj. wnosi najwięcej informacji przy najmniejszym dyskomforcie pacjenta. Ustalam optymalną KOLEJNOŚĆ wykonywanych badań, co często zmniejsza ilość wykonanych badań i skraca czas uzyskania rozpoznania. Oceniam postęp lub regresję chorób zwłaszcza w ONKOLOGII, NEURORADIOLOGII i NEUROLOGII. Badam dynamikę zmian poprzez porównywanie poprzednich badań z badaniami wykonanymi aktualnie (najczęściej na podstawie obrazów Rezonansu Magnetycznego). Metoda ta jest stosowana w Stwardnieniu Rozsianym, w Boreliozie, w stanach otępiennych spowodowanych miażdżycą, u chorych onkologicznych leczonych chemioterapią oraz do oceny wznowy u leczonych chirurgicznie. Propaguję profilaktykę onkologiczną i ogólną. Wspólnie z pacjentką (lub/i pacjentem) ustalam profilaktykę uwzględniając szkodliwości zawodowe, wiek i indywidualne narażenie genetyczne.

Badanie Rezonansu Magnetycznego

Ze względu na dużą ilość czasu jaką zajmują konsultacje na te spotkania można umówić się tylko bezpośrednio ze mną pod nr tel. + 48 731 778 181. Również w przypadku trudności z ustaleniem terminu USG można dzwonić do mnie bezpośrednio na ww. telefon komórkowy.

W 1998 roku uzyskałem stopień doktora nauk medycznych. Tematem mojej pracy doktorskiej było ultrasonograficzne różnicowanie guzków złośliwych i łagodnych w tarczycy.
W swojej pracy zawodowej trzy lata pracowałem na oddziale położniczo-ginekologicznym, trzy lata w Instytucie Radiologii AM w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej pracującej głównie dla Onkologii oraz szesnaście lat w Instytucie Neurologii w Pracowni Badań Rezonansu Magnetycznego nad Stwardnieniem Rozsianym. W Uniwersytecie Medycznym prowadziłem prace badawcze i uczyłem studentów Neuroradiologii.

  • Specjalizacje: Radiologia i diagnostyka obrazowa

Krzysztof Zaleski