START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Komfortowa, bezbolesna, nieszkodliwa (stosowana w medycynie od 1957 roku) metoda diagnostyki umożliwiająca w bardzo krótkim czasie diagnostykę narządów. Metoda nie nadaje się do wczesnej diagnostyki chorób żołądka i jelit.  Pozwala na określenie wielkości narządów miąższowych i zmian chorobowych:

Wykonuję badania:

Jamy brzusznej (wątroby, pęcherzyka żółciowego, dróg żółciowych, całej TRZUSTKI nerek i śledziony. Pomaga w wykryciu zapalenia wyrostka robaczkowego u dzieci.

Piersi – bardzo ważne badanie dla kobiet, ponieważ rak piersi (wg. Oficjalnego słownictwa rak sutka) jest najczęstszą przyczyną śmierci kobiet w Polsce, natomiast wykryty pozwala na wyleczenie w większości przypadków (około 70 %). Dużo zależy od czasu wykrycia i wielkości  guza tj. na jakim etapie został wykryty oraz od rodzaju (właściwości genetycznych)  guza. Najmłodsza osoba u której wykryłem raka piersi (co potwierdzona w badaniu pooperacyjnym) miała 14 lat. Znaczna część zmian w piersiach (odczuwanych i wykrywanych przez kobiety) nie jest guzem !!! I to też warto wiedzieć. Wykonuję również:

ocenę piersi po operacjach onkologicznych i implantach kosmetycznych. Badanie umożliwia wykrywanie odczynów zapalnych, płynu, zwapnień, zagięć i uszkodzeń implantów, wykrywanie przyczyny bólu w piersiach po operacjach plastycznych.

Badanie układu limfatycznego (węzłów chłonnych) Układ ten warunkuje odporność organizmu. Zmiany w tym układzie pozwalają na wczesne wykrycie nowotworów złośliwych i chorób rozrostowych (białaczki, ziarnicy złośliwej) chłoniaków. Uwidocznienie zmian pozwala ustalić właściwe rozpoznanie, nawet kilka lat przed wystąpieniem pełnych objawów choroby. Ocena tego układu pozwala również monitorować skuteczność zastosowanego leczenia. Badanie obejmuje węzły chłonne tkanek miękkich szyi, dołów nad i podobojczykowych, dołów pachowych, pachwin i przestrzeni zaotrzewnowej.

Badanie tarczycy – niezmiernie ważne dla kobiet, gdyż statystycznie co 4 kobieta w Polsce choruje na tarczycę. Badanie wykrywa guzki, torbiele, przerost tzw wole, niedorozwój, a po zastosowaniu opcji Color-Doppler pomaga w różnicowaniu guzków złośliwych i łagodnych oraz chorób autoimmunologicznych.

Badanie ślinianek umożliwia wykrywanie złogów, poszerzenie przewodów wyprowadzających, nacieki zapalne oraz nowotworowe.

Badanie miednicy: u kobiet ocena pęcherza moczowego i narządu rodnego u mężczyzn ocena pęcherza moczowego, prostaty, pęcherzyków nasiennych, ocena zalegania moczu po mikcji.

Badania ciąży

Badania powłok jamy brzusznej i tkanki podskórnej – szczególnie ważne w guzkach tej okolicy, przepuklinach, naciekach zapalnych, ropniach, bliznach pooperacyjnych. Często pozwala wykluczyć lub potwierdzić wznowę choroby nowotworowej w bliźnie.

Badania mięśni – umożliwia wykrywania zmian nowotworowych, oraz pourazowych np. zerwania przyczepu.

Badanie dołów podkolanowych– umożliwia wykrywanie torbieli Bakera i zmian rozrostowych.

Większość badań nie wymaga żadnego przygotowania ze strony pacjenta.

Badanie jamy brzusznej dobrze jest wykonywać rano, na czczo kiedy nie ma w jelitach jeszcze dużej ilości gazów, ale nie mam żadnych problemów, aby skutecznie diagnozować osoby bezpośrednio po posiłku, chociaż takie badanie może trwać trochę dłużej.

Do badania pęcherza moczowego i prostaty pacjenci powinni mieć wypełniony pęcherz moczowy.

Badanie jednej grupy narządów zwykle nie przekracza 10 minut.

Badania gałek ocznych i przezciemiączkowe u noworodków, najczęściej zastępowane są badaniami TK i MR

Cennik USG:

USG Jamy Brzusznej 160 zł
USG piersi 160 zł
USG piersi w czasie ciąży i laktacji 160 zł
Badania USG jamy brzusznej 160 zł
Badania USG układu moczowego, nerek, pęcherza 160 zł
Badania USG tarczycy 160 zł
USG USG prącia 160 zł
USG Ślinianek i węzłów chłonnych szyjnych 160 zł
Badania USG tkanek miękkich 160 zł
Badanie USG pachwin 160 zł
Badania USG przepuklin pępkowych i kresy białej 160 zł
Badania USG narządu rodnego płci żeńskiej sondą zewnętrzną 160 zł
Badania USG narządu rodnego płci żeńskiej sondą wewnętrzną 160 zł
Badania USG jąder 160 zł
Badania USG po operacjach plastycznych oraz po wszczepieniu implantów 160 zł
Konsultacja 250 zł

Godziny przyjęć oraz ceny mogą ulec zmianie – aktualne znajdują się na stronach Znany Lekarz Krzysztof Zaleski

dr n. med. Krzysztof Zaleski
SPECJALISTA RADIOLOGII i Diagnostyki OBRAZOWEJ