START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

Wykonywane jest u dziewczynek  oraz pań Virgo (które posiadają błonę dziewiczą).

U dzieci do 18 roku życia uprzejmie proszę aby w gabinecie było jedno z rodziców, a u dziewczynek do 15 roku życia badanie odbywa się w taki sposób, aby mama (lub ojciec dziecka) byli  bezpośrednio przy dziecku.

Dzieci kilkuletnie najpierw zapoznaję z  komputerem USG, którym będą badane. Następnie zapoznaję je z żelem ultrasonograficznym, aby przekonały się, żę nic złego je nie spotka. W gabinetach w których badam żel ultrasonograficzny jest podgrzewany co ma istotne znaczenie zwłaszcza zimą.

Osoba badana przed wykonanie USG powinna mieć wypełniony (ale nie nadmiernie) pęcherz moczowy. Dotykając głowicą ultrasonograficzną poprzez żel skóry podbrzusza  na wysokości spojenia łonowego (czyli kilka cm poniżej guzki od majtek) uzyskuje obrazy narządu rodnego.

Takie zorganizowanie diagnostyki  zapewnia optymalny komfort dziecku w czasie badania.

USG narządu rodnego pozwala wykryć guzy łagodne (torbiele, potworniaki, gruczolaki śluzowe I surowicze jajników, mięśniaki) oraz guzy złośliwe: raki, mięsaki, chłoniaki, patologiczne węzły chłonne.

Poza tym umożliwia wczesne rozpoznania wad rozwojowych: zespołu Mayer-Rokitansky-Kuster (zespół wrodzonego braku pochwy I macicy), macicy dwurożnej. USG umożliwia ocenę morfologiczną narządu oraz rozpoznanie nieprawidłowego funkcjonowania organów (zespół policystycznych jajników).

Całkowite rozbieranie dziecka do badania NIE JEST potrzebne za wyjątkiem konieczności oceny pachwin cewki moczowej lub sromu w przypadkach nacieków ropnych, zmian pourazowych lub rozrostowych (tj. Guzów, zapalenia gruczołów Bartolina, powiększenia się węzłów chłonnych i innych nacieków patologicznych.).

Badanie USG podobnie jak KAŻDE badanie lekarskie nie zawsze wykrywa wszystkie patologie. Dlatego w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości, to pomimo prawidłowego wyniku badania USG  należy zgłosić się do lekarza.

Stosowany żel ultrasonograficzny zawiera środki (min. antyseptynę) co nie pozwala na rozwój w nim drobnoustrojów i grzybów oraz jest preparatem hipoalergicznym.

Badanie wykonano aparatem Samsung RS80EVO wyprodukowanym 06.2021r.

Cennik USG:

USG piersi 200 zł
USG piersi w czasie ciąży i laktacji 200 zł
USG piersi po operacjach plastycznych i z implantami 200 zł
USG dzieci (powyżej 5 roku życia) 200 zł
USG tarczycy 200 zł
USG Ślinianek i węzłów chłonnych szyi 200 zł
USG Węzłów chłonnych obowdowych 200 zł
USG układu moczowego (tj. nerek, moczowodów i pęcherza) 200 zł
USG narządu rodnego 200 zł
USG jamy brzusznej 200 zł
Badania USG jąder 200 zł
USG prącia 200 zł
USG tkanek miękkich np. tkanki podskórnej lub nacieku w mięśniu 200 zł
USG Przepuklin pachwinowych, kresy białej lub pępkowej 200 zł
USG Ciąży 200 zł

Godziny przyjęć oraz ceny mogą ulec zmianie – aktualne znajdująsię na stronach Znany Lekarz Krzysztof Zaleski

dr n. med. Krzysztof Zaleski
SPECJALISTA RADIOLOGII i Diagnostyki OBRAZOWEJ