START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

U pań po operacjach wszczepienia implantów ocenia się czy w pozostawionej tkance piersi nie powstały zmiany patologiczne: guzy łagodne, raki, torbiele lub  ropnie.

Ocenia się również czy nie powstaje odczyn zapalny, wysięk (czyli warstwa płynu), zmiany zapalne i zwapnienia  pomiędzy powierzchnią implantu i pozostawioną tkanką piersi.

Standardowo ocenia się tkankę zabrodawkową, szerokość przewodów mlekowych i doły pachowe w kierunku obecności węzłów chłonnych patologicznych lub pakietów węzłów chłonnych. Badanie USG po operacjach plastycznych oraz po wszczepieniu implantów powinno wykonywać się co 12 miesięcy u osób nie obciążonych genetycznie (nie mających mutacji genów BRC) i nie odczuwających żadnych istotnych dolegliwości.

Wskazaniem wcześniejszego badania USG jest bół, wyczuwalne zgrubienia, guzki zaczerwienienia, obrzęk, wyciek z brodawek sutkowych (poza okresem ciąży i laktacji) oraz powiększenie węzłów chłonnych. JEŚLI w rodzinie badanej wystąpiło zachorowanie na raka piersi u matki, córki lub siostry to badanie USG należy wykonywać co 6 miesięcy.

Stosowany żel ultrasonograficzny zawiera środki (min. antyseptynę) co nie pozwala na rozwój w nim drobnoustrojów i grzybów oraz jest preparatem hipoalergicznym.

Badanie USG podobnie jak KAŻDE badanie lekarskie nie zawsze wykrywa wszystkie patologie. Dlatego w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości, to pomimo prawidłowego wyniku badania USG  należy zgłosić się do lekarza.

Cennik USG:

USG Jamy Brzusznej 160 zł
USG piersi 160 zł
USG piersi w czasie ciąży i laktacji 160 zł
Badania USG jamy brzusznej 160 zł
Badania USG układu moczowego, nerek, pęcherza 160 zł
Badania USG tarczycy 160 zł
USG USG prącia 160 zł
USG Ślinianek i węzłów chłonnych szyjnych 160 zł
Badania USG tkanek miękkich 160 zł
Badanie USG pachwin 160 zł
Badania USG przepuklin pępkowych i kresy białej 160 zł
Badania USG narządu rodnego płci żeńskiej sondą zewnętrzną 160 zł
Badania USG narządu rodnego płci żeńskiej sondą wewnętrzną 160 zł
Badania USG jąder 160 zł
Badania USG po operacjach plastycznych oraz po wszczepieniu implantów 160 zł
Konsultacja 250 zł

Godziny przyjęć oraz ceny mogą ulec zmianie – aktualne znajdują się na stronach Znany Lekarz Krzysztof Zaleski

dr n. med. Krzysztof Zaleski
SPECJALISTA RADIOLOGII i Diagnostyki OBRAZOWEJ