START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH

U pań po operacjach wszczepienia implantów ocenia się czy w pozostawionej tkance piersi nie powstały zmiany patologiczne: guzy łagodne, raki, torbiele lub  ropnie.

Ocenia się również czy nie powstaje odczyn zapalny, wysięk (czyli warstwa płynu), zmiany zapalne i zwapnienia  pomiędzy powierzchnią implantu i pozostawioną tkanką piersi.

Standardowo ocenia się tkankę zabrodawkową, szerokość przewodów mlekowych i doły pachowe w kierunku obecności węzłów chłonnych patologicznych lub pakietów węzłów chłonnych. Badanie USG po operacjach plastycznych oraz po wszczepieniu implantów powinno wykonywać się co 12 miesięcy u osób nie obciążonych genetycznie (nie mających mutacji genów BRC) i nie odczuwających żadnych istotnych dolegliwości.

Wskazaniem wcześniejszego badania USG jest bół, wyczuwalne zgrubienia, guzki zaczerwienienia, obrzęk, wyciek z brodawek sutkowych (poza okresem ciąży i laktacji) oraz powiększenie węzłów chłonnych. JEŚLI w rodzinie badanej wystąpiło zachorowanie na raka piersi u matki, córki lub siostry to badanie USG należy wykonywać co 6 miesięcy.

Stosowany żel ultrasonograficzny zawiera środki (min. antyseptynę) co nie pozwala na rozwój w nim drobnoustrojów i grzybów oraz jest preparatem hipoalergicznym.

Badanie USG podobnie jak KAŻDE badanie lekarskie nie zawsze wykrywa wszystkie patologie. Dlatego w razie wystąpienia niepokojących dolegliwości, to pomimo prawidłowego wyniku badania USG  należy zgłosić się do lekarza.

Badanie wykonano aparatem Samsung RS80EVO wyprodukowanym 06.2021r.

Cennik USG:

USG piersi 200 zł
USG piersi w czasie ciąży i laktacji 200 zł
USG piersi po operacjach plastycznych i z implantami 200 zł
USG dzieci (powyżej 5 roku życia) 200 zł
USG tarczycy 200 zł
USG Ślinianek i węzłów chłonnych szyi 200 zł
USG Węzłów chłonnych obowdowych 200 zł
USG układu moczowego (tj. nerek, moczowodów i pęcherza) 200 zł
USG narządu rodnego 200 zł
USG jamy brzusznej 200 zł
Badania USG jąder 200 zł
USG prącia 200 zł
USG tkanek miękkich np. tkanki podskórnej lub nacieku w mięśniu 200 zł
USG Przepuklin pachwinowych, kresy białej lub pępkowej 200 zł
USG Ciąży 200 zł

Godziny przyjęć oraz ceny mogą ulec zmianie – aktualne znajdująsię na stronach Znany Lekarz Krzysztof Zaleski

dr n. med. Krzysztof Zaleski
SPECJALISTA RADIOLOGII i Diagnostyki OBRAZOWEJ